Historical Landings – povedený letecký simulátor pro váš iPhone

historical-icoLeteckých simulátorů jsou na App Store snad stovky a najít nějaký povedený za rozumný peníz není úplně snadné. Pokud máte rádi starší letadla a ten typ her, kde plníte různé mise a postupujete ve hře dále a dále, je dnešní tip právě pro vás.

Historical Landings je letecký simulátor, ve kterém plníte různé bojové mise na historických letadlech z období druhé světové války.

Hru si můžete stáhnout zdarma a bez utrácení peněz se přesvědčit, zda vám vyhovuje. Peníze po vás autoři chtějí až za nakupování jednotlivých misí, ale cena je velmi příznivá. V základní verzi bez placení máte k dispozici část s volným létáním a plněním jednoduchých úkolů, jako je třeba přistání na letišti (nezapomeňte vysunout podvozek :). Když si natrénujete ovládání letadel, můžete nastoupit do služby a plnit různé mise.

Některé části volného létání jsou dostupné až po zakoupení jedné libovolné mise, které stojí 99 centů a rozhodně to nejsou špatně utracené peníze. Po zaplacení můžete trénovat například i přistání či vzlet z letadlové lodě. Mimochodem posadit na letadlovou loď  Grumman F7F Tigercat není úplně triviální záležitost.

V zakoupené misi pak už plníte konkrétní úkoly, které dostáváte od velitelství. Jde například o nalezení porouchaného letadla a dopravení mu náhradních dílů. Doprovod opraveného letadla zpět na základnu – tady úkol spočívá v tom, že se od letadla nesmíte oddělit na příliš velkou vzdálenost, takže si ho neustále musíte hlídat na radaru. Dalším úkolem je například označení cílů na území protivníka pro pozdější bombardování.

Letadla se ovládají klasicky náklonem telefonu a k dispozici máte ještě regulaci plynu a vysouvání podvozku. V kabině máte radar, který vás naviguje k cíli a ukazuje zbývající vzdálenost a rovněž na přístrojích vidíte svoji aktuální rychlost a výšku. Můžete si však zapnout i náročnější způsob ovládání, kdy vám přibudou nějaké ty páčky a pro laika se letadlo stane prakticky neovladatelné. Pokud nejste profík, nedoporučuji :)

K dispozici máte tři typy pohledu

  • letadlo vidíte jakoby zezadu shora
  • sedíte v kabině a vidíte přístroje, vrtuli atd.
  • vidíte jakoby z kabiny, ale bez jejího vybavení, na obrazovce jsou jen údaje z gyroskopu

Z nastavení je dobré zmínit možnost navolit si počasí a denní dobu, takže můžete trénovat v noci, za deště, v mlze a podobně. Nejdůležitějším místem nastavení je pak kalibrace, kde nastavíte rovinu ve vztahu k poloze telefonu. Jinak se totiž hraje třeba v leže v posteli a jinak v sedě. Nastavit jde i citlivost řízení a mnoho dalších věcí.

TIP: FlightRadar 24 – Kdopak nám to letí nad hlavou?

Letadla ve hře

  • Chance Vought F4U Corsair
  • Grumman TBF Avenger
  • Grumman F7F Tigercat

Historical Landings je hodně povedená hra za rozumné peníze. Pokud máte rádi letecké simulátory a zejména ty se starými letadly, nebudete litovat a troufnu si tvrdit, že následně rádi utratíte i nějaký ten dolar za další mise.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář