Chrochtátko – návyková aplikace pro nejmenší

ChrochtátkoNa internetu se dost často objevují dotazy na iPhone či iPad aplikace pro děti, tak se na jednu pro ty úplně nejmenší podíváme. Asi každý, kdo má ve své blízkosti malé dítě je fascinován tím, jak suverénně šmrdlají po display děti, které ještě ani neumí mluvit a sotva chodí. A právě pro ty úplně nejmenší je určena aplikace Chrochtátko.

Hlavním a  jediným hrdinou aplikace Chrochtátko je prasátko Pigy, které rodiče možná znají z pohádkového rádia pigy.cz, které hraje klasické české pohádky a dětské písničky. Prasátko Pigy můžete mít s sebou v kapse i tam, kde není internet a rádio poslouchat nemůžete.

Aplikace je velice primitivní a odpovídá tomu, pro jakou cílovou skupinu je určena, tj. pro děti ve věku batolat. Starší děti Chrochtátkem skutečně neohromíte, ale ti nejmenší z něj mají nefalšovanou radost a zabaví se na dlouho.

Pigy s dětmi komunikuje, když se ho různě dotýkají, hladí ho za uchem, na rypáčku, nebo „tahají“ za nohu. Samozřejmostí je, že Pigy komunikuje česky. Jenom vyzkoušení všech jeho hlášek a odpovědí zabere docela dost času a pokud vás omrzí zkoušet Pigyho hlášky, přichází na řadu druhá funkce.

Pigy dále umí nahrávat zvuky kolem sebe a vzápětí je opakovat. Stačí ho chvilku netahat za nohy a nedloubat do čumáčku a Pigy začne nahrávat své okolí. Slova a věty opakuje samozřejmě  patřičně zkomoleným hláskem, což děti milují a vydrží si s Pigym povídat dlouhé minuty.

Výhodou Chrochtátka je, že se s ním děti učí řeč a mohou si s ním „povídat“. Samozřejmě nelze nechat výuku dítěte jen na Pigym, ale pokud si potřebujete po probdělé noci na pět minu odpočinout, máte s Chrochtátkem celkem slušnou šanci, že se vám těch pět minut klidu dostane :)

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

1 komentář u „Chrochtátko – návyková aplikace pro nejmenší“

Napsat komentář