Předplacená karta versus mobilní tarif: Pro co se rozhodnete vy?

Služby mobilních operátorů lze využívat dvěma způsoby, a to buď pomocí předplacené karty, nebo paušálu. Oba způsoby mají svá pro i proti. Je pro vás vhodné zvolit mobilní tarif či raději vybrat z nabídky předplacených karet? Poradíme vám.

Předplacené karty svůj boom již neprožívají. Mnoho zákazníků přechází raději na mobilní tarif. Považují ho za výhodnější. Avšak opravdu je tomu tak?

Předplacená karta je bez závazku

Za mobilní služby operátorů lze platit předplacenou kartou. Tu stačí jednou za čas dobít kreditem. Z vámi dobité částky se poté odečítají peníze za zaslané SMS, za volání a za další služby. Jestliže měsíc nevoláte, nezaplatíte ani korunu.

Výhody předplacených karet

 • Výdaje za telefon máte stále pod kontrolou.
 • Nejste vázáni k mobilnímu operátorovi žádnou smlouvou.
 • Některý mobilní operátor za dobití klienty odměňuje.

Odměny v podobě volných minut, levnějších SMS či kreditu navíc jsou lákavé. Díky nim mohou zákazníci ušetřit. Avšak zároveň je nutné počítat s vyššími cenami za služby.

Nevýhody předplacených karet

 • Dražší volání, SMS, MMS i datové služby.
 • Bez kreditu zavoláte pouze na nouzová čísla.
 • Platnost kreditu je omezená.

Platnost kreditu po určité době vyprší, poté se dovoláte pouze na nouzová čísla. Stejně tak dojde-li vám kredit, musíte pro využívání mobilních služeb kartu znovu dobít.

SIM

Kredit lze využít i u virtuálních operátorů

Předplacené karty jsou vhodné nejen pro děti a seniory, ale také pro všechny, kteří používají mobilní telefon sporadicky. Dále kredit ocení každý, kdo se nechce vázat a kdo chce mít výdaje pod kontrolou.

Kromě mobilních operátorů nabízí předplacené karty i ti virtuální. Stejně jako u tarifů je také v tomto případě důležité porovnávat. Každý operátor má jiné ceny za volání, roaming a zasílání SMS. Vybírat lze například z předplacených karet od Vodafone, Blesk mobil, Tesco mobile, SAZKA mobil, T-mobile, O2 či RWE Mobil.

Tarif může být cenově výhodnější

Nechce-li se vám myslet na dobíjení kreditu, pak přijde vhod mobilní tarif. Ten je tou správnou volbou také pro ty, kteří měsíčně provolají i stovky minut a pošlou desítky SMS. Zároveň využití datových služeb je s paušálem cenově výhodnější.

Výhody mobilních tarifů

 • Levnější volání, SMS, MMS i datové služby
 • Odměny za věrnost.
 • Nemusíte hlídat stav kreditu.

Věrným zákazníkům či k smluvním závazkům operátoři velmi často nabízí mobily a tablety za zvýhodněné ceny.

Nevýhody mobilních tarifů

 • Smluvní závazek.
 • Pravidelný měsíční poplatek.
 • Změna operátora není vždy možná.

Poslední zmiňovaná nevýhoda platí jen v případě, že nechcete zaplatit vysoké sankce. Mobilního operátora je možné téměř kdykoliv změnit, avšak za předčasné ukončení smlouvy vás čekají penále.

Paušál není nutné pravidelně dobíjet

Paušál je pro mnohé v konečném důsledku pohodlnější. Stačí si vybrat ten pravý a poté už jen každý měsíc zaplatit fakturu. Není nutné dobíjet kredit či se starat, kolik peněz na mobilní služby vám ještě zbývá. Ale jak vybrat vhodný tarif?

Vhodné je nabídku mobilních a virtuálních operátorů porovnat. Avšak ještě předtím je důležité vědět, kolik měsíčně provoláte, kolik pošlete SMS, MMS a kolik dat je zapotřebí pro vyřízení vašich e-mailů, poslechu hudby či videí. Poté už je jen na vás, pro jaký paušál a od jakého operátora se rozhodnete.

1 komentář u „Předplacená karta versus mobilní tarif: Pro co se rozhodnete vy?“

Napsat komentář