Block Craft 3D – Minecraft zdarma

Originál Minecraft můžete samozřejmé hrát i na jablečných zařízeních, ale pokud je vám líto 7 EUR a nebo hledáte jednodušší variantu pro děti, jsou tu různé klony. A jeden velmi vydařený je Block Craft 3D.

Minecraft je obrovský hit, na kterém je neuvěřitelné hlavně to, že i s grafikou na úrovni konce minulého století dokázal zblbnou miliony hráčů po celém světě. Pokud se i vaše dítko vrátilo ze školy či školky s tím, že chce hrát Minecraft, pravděpodobně se zamyslíte, jestli má smysl utratit 7 EUR za originál a nebo jestli by se nejdříve nedalo zdarma otestovat, zda ho to bude opravdu bavit. Podobným myšlenkovým pochodem jsem prošel i já a výsledkem bylo nalezení hry Block Craft 3D.

Block Craft 3D = dětský Minecraft zdarma

Klonů Minecraftu najdete desítky, ale hodně jich má hodnocení na jednu hvězdičku a komentáře ve stylu „ani to neinstalujte“. Proto mě zaujal Block Craft 3D, který má skvělé recenze, které navíc nelžou. Je to opravdu skvělá hra, kterou ocení zejména menší hráči někde okolo 5-7 let.

Stavby z katalogu

Hra obsahuje katalog hotových budov, kde některé jsou zdarma, některé za peníze ze hry a některé spíš za reálné peníze, protože ve hře byste na ně vydělávali hodně dlouho. Pro menší děti je katalog skvělý v tom, že si vyberou budovu, tu umístí někam do terénu na svém území a pak jen ukazují na místa, kde jim hra napovídá kostky. Napovídání spočívá v tom, že po umístění jedné kostky se objeví další navazující v poloprůhledném provedení. Děti tak jen tapají prstem a před očima jim roste budova. Nicméně úplně bezduché tapání to není, musí chodit okolo budovy, lézt po ní do vyšších pater a podobně. Ke konci stavby musíte najít místa, kde ještě kostky chybí, což někdy není úplně snadné. Po dokončení budovy se spustí ohňostroj a dostanete penízky na další modely budov.

Volné stavby

Druhou možností, jak se v kostičkovém světě realizovat, je volné stavění. K dispozici máte sadu různých druhů kostek – kámen, dřevo, cihly atd. a můžete si vymyslet a postavit libovolnou stavbu. Pokud nechcete stavět nad zemí, je zajímavou variantou kutání podzemních světů. Vnitřek kopců není problém proměnit na podzemní město.

Nákupy v aplikaci

Hra samozřejmě neustále nabízí nákupy herních peněz za skutečné peníze a různé balíčky lepších a krásnějších budov. Není to ale úplně vlezlé a otravné, jak to u některých her bývá. Navíc i bez nákupů si hru můžete užívat po dlouhé zimní večery.

Závěr

Není to Minecraft a nemůžete to úplně srovnávat, ale pokud hledáte pro děti nenásilnou a v podstatě edukativní hru, mohu Block Craft 3D jenom doporučit. Děti se naučí prostorově přemýšlet, rozvíjí si fantazii a mají radost z každé nové stavby. A musím z vlastní zkušenosti říct, že ani dospělí se u hry určitě nudit nebudou.

Link do AppStoreCena: zdarma
stáhnout z App Store

1 komentář u „Block Craft 3D – Minecraft zdarma“

Napsat komentář