Pětku iPhone aplikací pro přístup do cloudových úložišť dnes doplníme posledním do party, kterým je Cubby. Co nabízí oproti konkurenci?

Cubby

Cubby je po Wuale další z těch, kdo staví hlavně na bezpečnosti dat. V základu zdarma tak nezávodí s leadery na trhu, ale dá vám průměrných 5 GB. Za slušných 3,99$ měsíčně můžete mít 100 GB a nabídka pokračuje až na 1 TB za 39,90$. Prostor zdarma si můžete zvětšovat doporučováním dalších uživatelů – za každého dostanete 1 GB navíc.

Cubby na svých stránkách uvádí, že veškerá data jsou šifrovaná na straně klienta, takže cokoliv uložíte do Cubby složky, neopustí počítač v čitelné podobě. Oproti Wuale funguje Cubby obdobně jako konkurenční služby, tj. v počítači je složka, která se synchronizuje, nejde tedy o žádný externí disk. Jako „cubby“ můžete označit jakoukoliv složku, nemusíte tedy data přesouvat do předdefinované, aby se synchronizovala do cloudu.

V aplikaci Cubby pro iPhone si můžete obsah cloudu prohlížet a označit jako veřejný a získat tak public link, který se dá rovnou odeslat na mail nebo zkopírovat do schránky. Rovněž můžete soubor lokálně uložit do telefonu pro prohlížení offline.  Přímo z aplikace můžete také pořídit fotku, případně ji vybrat z již hotových a nahrát do Cubby. Dále zbývá už jenom vyhledávání souborů a tím možnosti aplikace končí.

Cubby pro iPhone nabízí rozumnou sadu nástrojů pro obhospodařování dat v cloudu a nedá se jí nic zásadního vytknout.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout Cubby z App Store

Závěr

V našem miniseriálu jsme si probrali 5 cloudových úložišť s důrazem na jejich mobilní aplikace pro iPhone (1. díl, 2. díl). Které úložiště zvolíte je jen na vás – každému vyhovuje něco jiného a má jiné potřeby. Z žádným z recenzované pětky ale neuděláte chybu.

Dropbox je skoro nutnost zejména proto, že s ním umí spolupracovat asi nejvíce aplikací a bez něj některé ani neumí na plno fungovat a využít svůj potenciál. Box se vyplatí sledovat, protože pokud trefíte nějakou tu akci, můžete získat zdarma luxusní objem dat. Copy zaujme velkým objemem dat ve verzi zdarma a slušnou porcí navíc, pokud doporučíte další uživatele. Pokud jste paranoidní a na bezpečnosti vám záleží, sáhněte po Cubby nebo Wuale. Cubby je trochu uživatelsky přívětivější než Wuala, ale jde spíše o zvyk.

A jaký cloud používáte vy? Podělte se v komentářích.