Mobilní aplikace cloudových úložišť – Cubby

Pětku iPhone aplikací pro přístup do cloudových úložišť dnes doplníme posledním do party, kterým je Cubby. Co nabízí oproti konkurenci?

Cubby

Služba Wuala už bohužel neexistuje. Použijte vestavěný iCoud.

Cubby je po Wuale další z těch, kdo staví hlavně na bezpečnosti dat. V základu zdarma tak nezávodí s leadery na trhu, ale dá vám průměrných 5 GB. Za slušných 3,99$ měsíčně můžete mít 100 GB a nabídka pokračuje až na 1 TB za 39,90$. Prostor zdarma si můžete zvětšovat doporučováním dalších uživatelů – za každého dostanete 1 GB navíc.

Cubby na svých stránkách uvádí, že veškerá data jsou šifrovaná na straně klienta, takže cokoliv uložíte do Cubby složky, neopustí počítač v čitelné podobě. Oproti Wuale funguje Cubby obdobně jako konkurenční služby, tj. v počítači je složka, která se synchronizuje, nejde tedy o žádný externí disk. Jako „cubby“ můžete označit jakoukoliv složku, nemusíte tedy data přesouvat do předdefinované, aby se synchronizovala do cloudu.

V aplikaci Cubby pro iPhone si můžete obsah cloudu prohlížet a označit jako veřejný a získat tak public link, který se dá rovnou odeslat na mail nebo zkopírovat do schránky. Rovněž můžete soubor lokálně uložit do telefonu pro prohlížení offline.  Přímo z aplikace můžete také pořídit fotku, případně ji vybrat z již hotových a nahrát do Cubby. Dále zbývá už jenom vyhledávání souborů a tím možnosti aplikace končí.

Cubby pro iPhone nabízí rozumnou sadu nástrojů pro obhospodařování dat v cloudu a nedá se jí nic zásadního vytknout.

Závěr

V našem miniseriálu jsme si probrali 5 cloudových úložišť s důrazem na jejich mobilní aplikace pro iPhone (1. díl, 2. díl). Které úložiště zvolíte je jen na vás – každému vyhovuje něco jiného a má jiné potřeby. Z žádným z recenzované pětky ale neuděláte chybu.

Dropbox je skoro nutnost zejména proto, že s ním umí spolupracovat asi nejvíce aplikací a bez něj některé ani neumí na plno fungovat a využít svůj potenciál. Box se vyplatí sledovat, protože pokud trefíte nějakou tu akci, můžete získat zdarma luxusní objem dat. Copy zaujme velkým objemem dat ve verzi zdarma a slušnou porcí navíc, pokud doporučíte další uživatele. Pokud jste paranoidní a na bezpečnosti vám záleží, sáhněte po Cubby nebo Wuale. Cubby je trochu uživatelsky přívětivější než Wuala, ale jde spíše o zvyk.

A jaký cloud používáte vy? Podělte se v komentářích.

Napsat komentář