Čtečka QR kódů pro iPhone – BeeTagg

BeeTaggQR kódy jsou už delší čas přítomny na na všech možných i nemožných místech a pokud chcete vědět, co v kódu je, je nutná čtečka QR kódů.

QR kódy se uplatňují nejvíce tam, kde chcete uživateli něco sdělit nebo ho někam poslat (nejčastěji na web :) a nechcete ho zatěžovat tím, že si musí něco zapisovat nebo dokonce pamatovat. QR kód stačí vyfotit a specializovaná aplikace kód rozluští a poradí co s ním.

iphonevkapse-qr
QR kód s URL

Čtečka QR kódů

BeeTagg QR Reader je jednou z mnoha čteček dostupných v App Store a její použití je jednoduché a přímočaré. Po spuštění můžete rovnou telefon namířit na QR kód a BeeTagg ho sám zaměří a rozluští. Případně máte i možnost si kód jen vyfotit a později na fotku pustit BeeTagg a on kód rozluští z ní. První možnost je trochu lepší v tom, že QR kód rozluštíte určitě – dokud ho čtečka nenajde a nerozluští, můžete upravovat polohu telefonu. Pokud scanujete kód z hotové fotky, může se vám stát, že bude kód vyfocen tak špatně, že ho čtečka nerozluští.

Vizitka v QR kódu
Vizitka v QR kódu

Po načtení a rozluštění kódů čtečka nabídne několik možností, co s obsahem udělat. Pokud obsahuje URL, je to logicky jeho načtení do prohlížeče, ukázání, zkopírování nebo odeslání na mail či jako SMS. Pokud je v QR kódu jiný obsah, nabízí se logicky jen jeho zobrazeni – například vizitku ukáže skutečně jako vizitku.

BeeTagg umí číst i klasické čárové kódy a podle nich vyhledat zboží na webu, porovnat ceny a poradit kde ho koupit. I čtečka klasických čárových kódů funguje správně, akorát u českých výrobků se ne vždy chytá. Například kód z jogurtu Florian načetla v pohodě (byť pak o zboží nic nenašla), ale třeba u sýru se vůbec nechytla a kód nenačetla/neznala. Čtení čárových kódů tedy beru jako něco navíc, ale hlavní využití je u QR kódů.

Speciálním případem použití QR kódů jsou QR platby – na faktuře je QR kód, který obsahuje vše potřebné pro provedení platby (číslo účtu příjemce, variabilní symbol, datum splatnosti a pod.). Na QR platby nepotřebujete speciální aplikaci, protože čtečku kódů obsahuje bankovní aplikace vaší banky.

BeeTagg zvládá základní funkce pro čtení QR kodů bez problémů a pokud ještě žádnou čtečku v mobilu nemáte, doporučuji ho nainstalovat. Nikdy nevíte, kdy se hodí mít možnost nějaký ten QR kód rozluštit.

Link do AppStore Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář