Nejen rekonstrukce dálnice D1 v iPhone

dopravni-info-icoZ médií má občas člověk pocit, že nejdůležitější událostí posledních měsíců je oprava nejdelšího tankodromu, dálnice D1. Pokud se nejen na D1 chystáte, může se vám hodin aplikace informující o aktuální situaci na všech našich dálnicích.

Dopravní Info.cz je šikovná aplikace přímo od ŘSD pro ty, kdo tráví hodně času na českých dálnicích a nechtějí být nepříjemně překvapeni zácpou či jiným omezením na cestě.

Použití je jednoduché a přímočaré – na úvodní stránce aplikace si vyberete dálnici, po které se chystáte jet a následně i odkud kam po ní jedete. Například D1 ze Spořilova až do Brna.

Na další obrazovce získáte podrobný přehled o uzavírkách a počasí na vaší plánované cestě.  Po rozkliknutí uzavírek nebo zpráv o počasí dostanete vyčerpávající informace o tom, co a hlavně kde se na dálnici děje.

Pokud vám nestačí bodový seznam problematických míst, můžete si na třetí záložce prohlédnout celou cestu očima kamer na dálnici a přesvědčit se tak o situaci na vlastní oči.

Po celou dobu práce v aplikaci máte viditelně zobrazen čas dojezdu do cíle, takže neustále víte, kdy asi dorazíte. Čas dojezdu se samozřejmě mění v závislosti na měnící se situaci před vámi.

Aplikace Dopravní Info.cz je šikovný doplněk ke klasické navigaci, kterou je třeba Waze nebo Google Maps. V navigacích máte obvykle informace o situaci před vámi k dispozici také, ale třeba u Waze jste závislí na tom, zda problémy nahlásí jiní uživatelé, resp. zda jiní uživatelé Waze jedou stejnou cestou a navigace problémy zaznamená a oznámí centrále. Data přímo od ŘSD jsou nejrychlejší a nejaktuálnější, takže by vás opravdu nic nemělo nepříjemně překvapit.

Pokud je volant vaším živobytím a dálnice druhým domovem, je Doprvní Info.cz takřka povinností. Pokud jste sváteční řidič, asi se bez něj obejdete, ale i vám se může hodit, když si plánovanou cestu dopředu zkontrolujete a dojedete pak přesně na čas a bez komplikací.

Link do AppStoreCena: zdarma
stáhnout z App Store

1 komentář u „Nejen rekonstrukce dálnice D1 v iPhone“

Napsat komentář