Mobilní internet: Jak na něj a je možné ho mít v notebooku nebo tabletu?

Chcete mít internet stále po ruce? Pak je tu jednoduché řešení. Využijte mobilního internetu, který vám zaručí, že budete stále on-line. Navíc ho můžete mít i ve svém tabletu či notebooku. Jak na to? A co když nechcete být stále připojeni? Lze mobilní internet nějak vypnout?

Tablet lačný po internetu

Na stolečku ve vlaku vám leží tablet. Víte, že nutně potřebujete odeslat jeden soubor šéfovi, nebo bude zle. Počítal jste, že ve vlaku bude Wi-Fi, ale to jste se šíleně spletl. Co teď? Jak to vyřešit? Ještě že jste si nedávno pořídil SIM kartu s internetem, co? Od té doby jste stále na síti a nemusíte se zoufale honit za bezplatnou Wi-Fi. Mobilní internet nabízí různé tarify, ze kterých si jistě vyberete i vy. S výběrem vám pomůže i naše kalkulačka, která vám řekne, zda za data neplatíte zbytečně moc a jestli s jiným produktem náhodou nezískáte lepší a pro vás výhodnější cenu. Stačí jen vyplnit vaši měsíční spotřebu dat a hned vám vyjede seznam nabídek.

Notebook cestovatel

Jste stále na cestách a vaši pravou rukou se stal notebook a levou internet? Nikdy nebylo snadnější skloubit tyto dvě věci dohromady. Stačí si jen pořídit mobilní internet do notebooku. A jak na takový přenosný internet? Existuje hned několik možností. Nejznámější z nich je samozřejmě veřejná síť    Wi-Fi, kterou můžete naleznout čím dál tím častěji. Od kaváren, přes knihovny až po nádraží či vlaky. Nevýhodu a problém tohoto řešení je, že jste upoutáni na jedno místo, takže pokud potřebujete odejít, odejde vám i internet. Další a o něco nezávislejší varianta existuje v podobě datového kreditu či předplacené karty. Mobilní internet do notebooku je v nabídce většiny operátorů a nejčastěji ho najdete v podobě datové SIM karty. Ta slouží pro účely surfování. Pokud už máte datovou SIM kartu, ale stále máte problémy s rychlostí internetu, pomůže vám USB modem. Ten do svého přenosného počítače zapojíte přes USB port jako běžný flash disk. Automaticky by se vám pak měla spustit konfigurace, nahrát ovladače a posléze najet internet.

Záchrana v podobě internetu v mobilu

Jste vlastníkem mobilu, který nejenže má internet, ale dokonce i takové množství dat, že je ani nevyužijete? Tak právě tento fakt vám může pomoci dostat virtuální svět i do vašeho notebooku. Data totiž můžete poslat vzduchem z chytrého telefonu do vašeho přenosného počítače. Stačí jednoduše využít sílu Wi-Fi hotspotu, který aktivujete v nastavení telefonu u ovládání bezdrátových sítí. Ve většině případů stačí zaškrtnout možnost přenosného přístupového bodu.

Nestíhám, nestačím

Pokud jste ten typ člověka, který tráví více času na cestách, než doma a ke své práci potřebuje mít internet pořád s sebou, je modem na cesty vhodný právě pro vás. Tato malá krabička funguje jako plnohodnotný Wi-Fi router, takže poslouží nejen vám, ale i vašim spolucestujícím. Velikou výhodou modemu do kapsy je, že vydrží i bez elektřiny. Stačí ho jen občas dobít a je jedno jestli přes zapalovač v autě či USB konektor.

Co na to operátoři?

U T-Mobile, O2 i Vodafone naleznete simky s datovým limitem až 10 GB ve špičkové rychlosti, širokou škálu nabídek naleznete ale i u virtuálních operátorů. Novinkou na trhu jsou také karty, které fungují na principu zaplať, jen co prosurfuješ, které jsou bez paušálů. Většina operátoru navíc nabízí k mobilnímu internetu například tablety za výhodnou cenu či podobné bonusy.

Jak vypnout internet v mobilu?

Ať už chcete zabránit nadměrné částce na konci vyúčtování či jednoduše nechcete být on-line 24 hodin denně, poradíme vám, jak vypnout internet v mobilu snadno a rychle. Nejjednodušším způsobem jak deaktivovat je vypnutí datového připojení v nastavení telefonu. Konkrétní postup se může lišit v závislosti na typu vašeho telefonu. Obecně se dá ale říct, že vypnutí naleznete v nastavení, v možnosti bezdrátové připojení k sítí – mobilní sítě. Druhou možností je změnit v nastavení přístupový bod (APN) k internetu. Tady stačí pouze přepsat jeho název. Změnit můžete jenom maličkost, vložit na konec číslo a až budete chtít zase surfovat, prostě ho jen odstraníte, změnu potvrdíte a v nastavení aktivujete mobilní připojení. Pokud chcete internet deaktivovat úplně, obraťte se na svého operátora a k internetu se pak připojíte pouze přes Wi-Fi.

Napsat komentář