Lepší kalendář pro iPhone? Zkuste Week Calendar

weekcall-icoKalendář pro iPhone se Applu nějak nedaří. Je to samozřejmě věc názoru a vkusu, ale stížností na kalendář bylo a je nějak moc. Pokud také patříte k těm, kterým vestavěný kalendář nevyhovuje, mám pro vás alternativu, která mé potřeby řeší na jedničku.

Vestavěný kalendář v iOS trpí jednou zásadní vadou – nemá týdenní pohled. A zrovna týden je podle mě ideální období, na které je třeba v kalendáři vidět. Nemluvě o tom, že na malém display telefonu se tato nutnost ještě umocňuje. Koukat jen na dnešní den může vyhovovat snad jen totálně zaměstnanému manažerovi, který zítřek řeší až dnes večer. A koukat v telefonu na celý měsíc je spíše pro masochisty – nic z toho nepoznáte.

Pokud jste doufali, že iOS 7 problém s kalendářem vyřeší, tak nevyřešil. Navíc celé ovládání je takové divné a nepřehledné. Na Twitteru jsem podobných názorů zaznamenal více, takže to asi nebude jen můj problém.

Nejen chybějící týdenní pohled řeší aplikace Week Calendar, která si právě týdenní pohled dala i do jména. Samozřejmě to ale neznamená, že by uměla jen týdenní pohled, je toho daleko víc.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na nový mobil jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Week Calendar samozřejmě využívá standardy pro práci s kalendářem, takže události zadané do něj se objeví i ve vestavěné aplikaci a naopak. Nemusíte se tak bát, že při přechodu na jiný kalendář přijdete o data. Můžete ho tak vyzkoušet celkem bezbolestně a mezi kalendáři libovolně přepínat.

Kromě již zmíněného týdenního pohledu, můžete na události v kalendáři koukat jako na seznam všeho, co vás čeká, seznam toho, co vás čeká dnes, dále pak máte k dispozici pohled „Agenda„, což je v podstatě týdenní pohled, ale s důrazem na informace o dané události. Kromě pohledu Týden, Měsíc a Rok stojí za zmínku ještě poslední a tím je Měsíc+. Ten se vám snaží do měsíčního pohledu uvést co nejvíce konkrétních informací o událostech, abyste si dokázali i z měsíčního pohledu udělat představu o tom, co konkrétně vás čeká. Standardní měsíční pohled vám totiž místo popisu události ukazuje jen tečky, takže nevíte, co za událost to je.

Kalendářů můžete mít samozřejmě více a nijak to nesnižuje přehlednost, protože jsou rozlišené barvičkami. Stejně, jako to znáte z kalendáře na Macu nebo v Outlooku.

Přidání události je přehledné a jasné a můžete u ní nastavit vše tak, jako je to u desktopového kalendáře – začátek a konec, případně celý den, opakování události, pozvání dalších účastníků a upozornění na událost předem v určený čas

I když Apple teď tvrdí, že aplikaci by neměly vypadat jako jejich protějšky v reálném světě, tak zrovna u kalendáře to myslím tolik neplatí a jsem rád, že Week Callendar vypadá jako kalendář a na nic jiného si nehraje. Přehlednosti to jenom prospívá. Jenom doufám, že redesign pro iOS 7, který autoři již brzy slibují, to nějak nezmění k horšímu.

Pokud vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje vestavěný kalendář v iOS a nechcete se probírat desítkami alternativních kalendářů, obětujte padesátikorunu a investujte do Week Callendar. Věřím, že nebudete litovat.

Link do AppStore

Cena: 1,99 EUR
koupit v App Store

1 komentář u „Lepší kalendář pro iPhone? Zkuste Week Calendar“

  1. Mám s tímto kalendářem docela zásadní problém, nefunguji mi notifikace a ani zádné upozorněni na událost. Nemáte někdo tip jak to zprovoznit? Kalendář bych moc rad používal, takto bohužel …

    Odpovědět

Napsat komentář