Lepší kalendář pro iPhone? Zkuste Week Calendar

weekcall-icoKalendář pro iPhone se Applu nějak nedaří. Je to samozřejmě věc názoru a vkusu, ale stížností na kalendář bylo a je nějak moc. Pokud také patříte k těm, kterým vestavěný kalendář nevyhovuje, mám pro vás alternativu, která mé potřeby řeší na jedničku.

Vestavěný kalendář v iOS trpí jednou zásadní vadou – nemá týdenní pohled. A zrovna týden je podle mě ideální období, na které je třeba v kalendáři vidět. Nemluvě o tom, že na malém display telefonu se tato nutnost ještě umocňuje. Koukat jen na dnešní den může vyhovovat snad jen totálně zaměstnanému manažerovi, který zítřek řeší až dnes večer. A koukat v telefonu na celý měsíc je spíše pro masochisty – nic z toho nepoznáte.

Pokud jste doufali, že iOS 7 problém s kalendářem vyřeší, tak nevyřešil. Navíc celé ovládání je takové divné a nepřehledné. Na Twitteru jsem podobných názorů zaznamenal více, takže to asi nebude jen můj problém.

Nejen chybějící týdenní pohled řeší aplikace Week Calendar, která si právě týdenní pohled dala i do jména. Samozřejmě to ale neznamená, že by uměla jen týdenní pohled, je toho daleko víc.

Week Calendar samozřejmě využívá standardy pro práci s kalendářem, takže události zadané do něj se objeví i ve vestavěné aplikaci a naopak. Nemusíte se tak bát, že při přechodu na jiný kalendář přijdete o data. Můžete ho tak vyzkoušet celkem bezbolestně a mezi kalendáři libovolně přepínat.

Kromě již zmíněného týdenního pohledu, můžete na události v kalendáři koukat jako na seznam všeho, co vás čeká, seznam toho, co vás čeká dnes, dále pak máte k dispozici pohled „Agenda„, což je v podstatě týdenní pohled, ale s důrazem na informace o dané události. Kromě pohledu Týden, Měsíc a Rok stojí za zmínku ještě poslední a tím je Měsíc+. Ten se vám snaží do měsíčního pohledu uvést co nejvíce konkrétních informací o událostech, abyste si dokázali i z měsíčního pohledu udělat představu o tom, co konkrétně vás čeká. Standardní měsíční pohled vám totiž místo popisu události ukazuje jen tečky, takže nevíte, co za událost to je.

Kalendářů můžete mít samozřejmě více a nijak to nesnižuje přehlednost, protože jsou rozlišené barvičkami. Stejně, jako to znáte z kalendáře na Macu nebo v Outlooku.

Přidání události je přehledné a jasné a můžete u ní nastavit vše tak, jako je to u desktopového kalendáře – začátek a konec, případně celý den, opakování události, pozvání dalších účastníků a upozornění na událost předem v určený čas

I když Apple teď tvrdí, že aplikaci by neměly vypadat jako jejich protějšky v reálném světě, tak zrovna u kalendáře to myslím tolik neplatí a jsem rád, že Week Callendar vypadá jako kalendář a na nic jiného si nehraje. Přehlednosti to jenom prospívá. Jenom doufám, že redesign pro iOS 7, který autoři již brzy slibují, to nějak nezmění k horšímu.

Pokud vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje vestavěný kalendář v iOS a nechcete se probírat desítkami alternativních kalendářů, obětujte padesátikorunu a investujte do Week Callendar. Věřím, že nebudete litovat.

Link do AppStore

Cena: 1,99 EUR
koupit v App Store

1 komentář u „Lepší kalendář pro iPhone? Zkuste Week Calendar“

  1. Mám s tímto kalendářem docela zásadní problém, nefunguji mi notifikace a ani zádné upozorněni na událost. Nemáte někdo tip jak to zprovoznit? Kalendář bych moc rad používal, takto bohužel …

    Odpovědět

Napsat komentář