Jak uvolnit místo v iPhone

Aplikace si do telefonu poznamenávají kde co a postupem času místo v iPhonu dojde. Pokud máte 16 GB nebo dokonce 8 GB verzi, je to docela problém. Jak uvolnit místo? Následující hack to řeší.

Většina problematických data jsou ta, která vám iTunes ukazují jako položku „Jiné“ („Others“). Co v těchto datech je, se jednoduše nedozvíte, ale jsou většinou k ničemu. Je to prostě nějaký balast, který se v telefonu nahromadil a nemělo by vadit, když ho smažete.

Jak uvolnit místo

Způsob smazaní není moc přímočarý a spočívá v tom, že telefon obnovíte do továrního nastavení a následně obnovíte zálohu:

  1. udělejte si zálohu telefonu do počítače (šifrovanou, aby se uložila i hesla)
  2. 3x nebo raději 4x se ujistěte, že máte vše zazálohované
  3. obnovte telefon do továrního nastavení
  4. obnovte telefon ze zálohy, kterou jste udělali v kroku jedna
  5. položka „Jiné“ je podstatně menší a vy zase máte nějaké to volné místo

mazani-iphone

Kolik místa se uvolní?

Bude to hodně individuální, ale v praxi jsem u 8 GB iPhonu po cca dvou letech používání uvolnil něco přes 1 GB a u 16 GB po cca čtyřech letech používání něco okolo 4 GB . V obou případech se to myslím vyplatí a znovunalezené místo je znát.

Jde to i jinak

Alternativou je aplikace PhoneClean, ale 40 dolarů mi přijde opravdu hodně za věc, kterou by měl telefon za 15 a více tisíc umět sám o sobě. Proč Apple neudělá nativní podporu pro smazaní nepotřebných dat a musí se to řešit takto složitě, je záhadou. U Applu bohužel občas některé věci logické nejsou.

Víte o jiném způsobu, jak vyčistit iPhone od balastu? Podělte se v komentářích pod článkem.

1 komentář u „Jak uvolnit místo v iPhone“

  1. Používám aplikaci Battery Doctor (free) – tváří se poměrně přesvědčivě, že umí čistit „Junk“, který zabírá místo v telefonu :-).

    Odpovědět

Napsat komentář