Adobe Ideas – kreslítko pro iPhone a iPad

adobe-ideas-icoI když črtání myšlenek na papír má stále své kouzlo a mnohdy je to i použitelnější varianta, přesouvá se stále více náčrtků do počítačů a jiných zařízení. Pro složitější kreslení prstem či stylusem je asi lepší variantou iPad, ale i na iPhone se lecos nakreslit dá.

Adobe Ideas je poměrně mocný nástroj a rozhodně nejde o primitivní kreslítko pro děti. Jak už jeho název napovídá, jde o aplikaci z díly Adobe, takže zkušeností s grafickými programy je za autory až až.

Pokud jste někdy dělali v grafickém programu jako je např. Photoshop, Pixelmator a podobné, tak budete v Adobe Ideas asi rychle jako doma. I když je samozřejmě aplikace trochu osekaná oproti desktopovým grafickým programům, najdete v ní většinu nástrojů, které znáte. Namátkou: tužka, pero, štětec či kyblík pro vyplňování ploch. Pro mazaní nepovedených pokusů je k dispozici guma.

Všechny nástroje samozřejmě můžete mít v různé velikosti, takže prstem jste schopni nakreslit jak čáru tenoučkou, tak i tlustou. Protože na iPhonu je docela málo místa, můžete nějaký ten pixel ušetřit přepnutím aplikace do fullscreen modu.

Aplikace podporuje i práci ve vrstvách, což je mimořádně užitečná funkce, jak jistě potvrdí každý, kdo někdy měl co do činění s grafikou. Můžete si tak v jedné vrstvě malovat nad základním obrázkem a ten přitom neměnit. Adobe Ideas umožňuje načíst fotku a následně ji upravovat, takže do ní můžete například doplnit popisky či značky a právě v tomto okamžiku se vrstvy hodí nejvíce.

Protože, jak už zaznělo,  jde o aplikaci od Adobe, můžete využít pro sdílení svých výtvorů Adobe Creative Cloud, takže co rozděláte v telefonu nebo tabletu, můžete dodělat v počítači a naopak.

Výsledné dílko lze sdílet pomocí Twitteru, uložit ho mezi fotky a nebo si ho nechat poslat e-mailem. Svůj výtvor můžete i vytisknout nebo přiřadit jako fotku ke kontaktu – pokud nemáte něčí fotku, můžete si ho nakreslit :)

Trošku omezující je to, že se dá aplikace používat pouze v orientaci na výšku a i když je to pochopitelné s ohledem na uspořádání ovládacích prvků, je to škoda.

Celkově je Adobe Ideas slušně vybavená aplikace na kreslení či úpravu obrázků, ale nutno dodat, že na iPhone je to spíše masochismus. Seriózní grafickou práci na telefonu asi dělat nebudete, ale může se hodit mít možnost si něco rychle načrtnout, případně aplikaci použít na zabavení dětí, které si mohou čmárat, co je napadne. Na iPadu pak ale aplikace získává daleko lepší výkon a dovedu si na něm představit i serioznější práci. Pro profesionály bude ale asi nezbytné doplnit iPad ještě stylusem, protože prstem se seriózně moc pracovat nedá.

Na iPhonu se Adobe Ideas pravděpodobně zařadí do složky „potřebuji minimálně“, ale dovedu si představit situace, kdy budete rádi, že ji máte – bude to nejspíše v případech, kdy si potřebujte rychle něco poznačit, nemáte u sebe tužku a papír a daná věc nejde vyfotit :)

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář