Jak ušetřit beterku v iPhone

Battery SaverVšechny smartphony, iPhone nevyjímaje, mají jednu zásadní nevýhodu – baterky jim obvykle dojde za den až dva. Je to celkem pochopitelné, protože v kapse nosíme v podstatě malé počítače, které dokáží dříve nevídané věci. Existují ale způsoby, jak baterii šetřit a výdrž prodloužit.

Nemá cenu si nalhávat, že si nainstalujete zázračnou aplikaci a baterka rázem vydrží dvakrát tolik. Existují ale aplikace, které dokáží uživateli poradit a životnost telefonu na jedno nabití prodloužit.

Battery Saver je jednou z nich a pokud si ji pořídíte, nebudete pravděpodobně litovat. Nejde o žádnou aplikaci slibující zázračné šetření baterkou, ale spíše o šikovného průvodce, který vám poradí, jak baterku šetřit.

Asi nejužitečnější položkou v aplikaci je ta, která vám ukazuje, jak moc které aplikce dokáží baterii ždímat. Pokud budeme aplikaci věřit, tak třeba takový běžící Twitter či Reeder je ohodnocen na škále od jedné do pěti trojkou, což znamená, že pokud je po použití vypnete, nějakou tu minutku baterii ušetříte. Asi není moc překvapením, že největším žroutem baterky je lokalizace a 3G síť. S baterkou umí také pěkně zatočit běžící wifi, resp. běžící wifi neustále dokola hledající síť.

Pokud  vezmeme obrazovky Battery Saveru popořadě, tak na první vidíme aktuální stav baterie a to, jak dlouho ještě asi vydrží.  Zároveň vám aplikace radí služby, jejichž vypnutím životnost prodloužíte, což se může hodit třeba na cestách, kde každá ušetřená minuta může být dobrá. Opět jde o rady vesměs známé – vypněte Wifi, GPS, buetooth a snižte jas displaye.

Další obrazovka ukazuje kolik času je aktuálně potřeba na dobití baterie a zaznamenávají se zde i další informace k nabíjení.

Další obrazovka umí užitečnou věc – uvolnit paměť, takže telefon by se teoreticky měl stát o něco rychlejším. Jestli uvolnění paměti znamená i nějakou pomoc pro baterku, netuším.

Proč je v aplikaci na další obrazovce market s nabídkou her a aplikací je mi trochu záhadou. Se šetřením baterie to nemá nic společného a v aplikaci to jen překáží. Pokud budu chtít tipy na jiné aplikace, nainstaluji si na to speciální appku. V Batery Saveru to podle mě opravdu nemá co dělat.

Poslední obrazovka je jakýsi rozcestník k dalším službám, nechybí zde možnost laikovat Battery Saver na Facebooku nebo se přihlásit k odběru Twiteru. Zajímavá je ale určitě položka System, kde se, jak už název napovídá, dozvíte vyčerpávající info o svém telefonu.

Pod odkazem DischargeRank se skrývá seznam aplikací a toho, jak moc jsou nenapapané ve spotřebě energie. Velmi užitečné.

Poslední zajímavější položkou jsou Tips, kde se dozvíte další tipy jak šetřit baterku. Věděli jste například, že vypnutím automatické detekce časové zóny můžete uspořit až 30 % energie? Hodí se i to, že u každého tipu je návod kde a jak ho aplikovat.

Pokud se budete řídit vším,  co aplikace Battery Saver doporučuje, budete v kapse pravděpodobně nosit nepoužitelnou cihlu, ale pokud si s rozmyslem vyberete tipy, které nijak zásadně neomezují funkčnost telefonu a hlavně pohodlí jeho majitele, můžete denně nějakou tu hodinku energie ušetřit.

Dokud výrobci telefonu neuvedou k životu nějakou novou technologii, která by výdrž chytrých telefonů vrátila alespoň na čísla, jakých dosahovat každý hloupý telefon již před deseti lety, budou podobné aplikace užitečné a žádané.

Link do AppStore

Cena: zdarma
stáhnout z App Store

Napsat komentář